{__SARE}
Dostępność: Dostępny
Czas wysyłki: 24 godzin
Koszt wysyłki: od 16,99 zł
Stan magazynowy: 1 szt.
Gwarancja: Zasady zwrotów i reklamacji
Wszystkie błyskotki, jakie sprzedaję, są mojego autorstwa, jak i własnoręcznej pracy.
Zamieniłam pasję w pracę, nie tworzę z przymusu, a z miłości do kamieni.
Noc Kairu, jest "kamieniem" stworzonym przez człowieka, nie mającym odpowiednika w naturze.
Hematyt to kamień odwagi i ochronny.Bransoletka przystrojona jest "kamieniem" nocy kairu. Mimo że kamień sztuczny, chętnie wykorzystywany do wytwarzania biżuterii, a biżuteria ta jest chętnie noszona.
"Błyskotki" pakowane są w woreczek strunowy i dodatkowo zabezpieczane niewielką ilością folii bąbelkowej, całość owinięta jest w tekturkę falistą. A na koniec taki pakiecik umieszczam w bezpiecznej kopercie.
Jeżeli "błyskotka" ma być na prezent, w swojej ofercie mam woreczki ozdobne złote lub srebrne.
Jeżeli zamówienie jest adresowane do osoby obdarowywanej i zakupiony został woreczek ozdobny. Poinformuj mnie o tym, a błyskotkę wyślę w woreczku ozdobnym, tak jak by ją dostawała od Ciebie.
Po zakupie, proszę podać obwód nadgarstka.: Przed wysyłką dopasuję ją na wymiar.
Istnieje możliwość wykonania indywidualnej bransoletki: rodzaj / wielkość kamieni, sznurka i obwodu.
NOC KAIRU
Może i opis poniżej nie jest zachęcający, ale prawdziwy.
W przypadku tych kamieni ich piękno broni się samo, zniewalająco urzekają blaskiem, co czyni je idealnymi "kamieniami" do wytwarzania biżuterii.
Widać to po ofertach najsłynniejszych firm wytwarzających biżuterię. Obok kamieni szlachetnych w swoich ofertach posiadają noc kairu i piasek pustyni i pomimo że sztuczne kamienie, często oprawiane są w złoto.
Handlowa nazwa złotoczerwonego, miedziowego szkła awenturynowego to piasek pustyni; odmiana ciemnoniebieska nazywana jest nocą Kairu.
Szkło awenturynowe nazywane także kamieniem tysiąca słońc (ang. Goldstone, Goldglass, niem. Goldfluss, Goldichte) –
Materiał ten nie występuje w przyrodzie, jest wytwarzany sztucznie.
Historia tego kamienia sięga XVII-wiecznej Wenecji, gdzie rodzina Miottich otrzymała go po raz pierwszy, uzyskując jednocześnie wyłączne prawo do produkcji. W XIX w. szkło awenturynowe zyskało popularność jako jeden z głównych syntetyków używanych w produkcji przycisków do papieru. Było też wytwarzane w śląskich hutach szkła.
Pierwotnie wytwarzane było przez dodanie opiłków miedzi lub żelaza do stopionej masy szklanej, a następnie powolne jej ostudzenie bez dostępu powietrza. W późniejszych czasach opracowano technologię tworzenia przesyconego roztworu tlenku metalu (np. miedzi lub chromu) w szkle i studzeniu w atmosferze redukującej, co powodowało wytrącanie się kryształów metalu wystarczająco dużych, by mogły odbijać światło i dawać efekt skrzenia się.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.